fbpx
Faktoring Şirketleri

Şirinoğlu Faktoring Müşteri Hizmetleri, Çağrı Merkezi Numarası

Faktoring Nedir?

Faktoring , her türlü mal ve satış işlemlerinin sonucunda ortaya çıkan fatura veya fatura yerine kullanılan belgelerin, tahsil edilmemesi durumunda faktöring şirketi tarafından tahsil edilmesi için kullanılan finansal bir çözümdür. Alacaklıların tahsil edilemediği durumlarda çeşitli kurum ve kuruluşlar faktoring şirketleriyle bir sözleşme oluşturarak alacaklarını tahsil etmiş olurlar. Ticari işletmelerin nakit girişini güvenilir ve kısa bir sürede tamamlayabilmeleri açısından faktoring hizmetleri son zamanlarda Türkiye’de kullanılan önemli finansal anlaşmalardan biridir. Bu açıdan girişimciler için oldukça avantajlı olan bu sistem tüm vadeli iş yapan girişimci ve işletmeciler tarafından tercih edilmektedir.

sirinoglu faktoring telefon
sirinoglu factoring musteri hizmetleri telefon numarasi

Türkiye’de Faktoring

Türkiye’de bu sistemin gelişimine bakılırsa 1980’li yıllara isabet etmektedir. 1980li yıllarda ülkede ekonomi adına yapılan adımlar ve ihracat alanındaki büyümeler nedeniyle faktoring sistemine ihtiyaç duyulmuştur. Türkiye’de faktoring kavramı ilk kez resmi anlamda 1983 yılında Ödünç Para Verme İşleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile girmiştir. Factoring hizmetinin ülkemizde kullanımı ise 1988 yılında başlamış ve 1990 yılında da ilk factoring şirketi kurulmuştur. 1990 yılına kadar bu hizmet yerine halk arasında tefeci olarak bilinen kişiler tarafından bu ihtiyaç karşılanmaya çalışılmıştır. Ancak günümüzde faktoring ile tefeciliği aynı kefeye koymak yanlış bir tutumdur. Çünkü tefeciler devletten vergi kaçırarak bu işi yaparken factoring şirketleri bu hizmeti kanunlar ve vergiler dahilinde gerçekleştirmektedir. Faktoring şirketleri 01/01/2016 tarihinden itibaren BDDK tarafından onay ve denetime tabi tutulmuştur. BDDK tarafından denetim altına alınan factoring sektörü ticari işletmeler için daha saygın ve güvenilir bir hale gelmiştir. Son yıllarda gittikçe yaygınlaşan factoring işlemlerinin % 75 i yurtiçi, % 23 ü ihracat ve %2 ithalat factoring’i oluşturmaktadır.

Şirinoğlu Faktoring Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Ülkemizin güvenilir ve saygın faktoring firmalarından biri olan Şirinoğlu Faktoring firmasının çağrı merkezini arayarak aklınıza takılan tüm soruların cevabını alabilirsiniz. Şirinoğlu Factoring çağrı merkezi numarası olan 0212 371 81 81 ya da 0212 44 77 22 arayarak şirketin hizmetleriyle ilgili öğrenmek istediğiniz tüm bilgileri müşteri temsilcilerinden öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda faiz oranları, faiz komisyonları ya da ön başvuru yapmak amacıyla da müşteri temsilcileri ile irtibata geçebilirsiniz.

şirinoğlu çağrı merkezi iletişim
sirinoglu faktoring musteri hizmetleri cagri merkezi numarasi

Şirinoğlu Faktoring Ailesi

Şirinoğlu Factoring, önceleri sanayi sektöründe faaliyet gösterirken 1992 yılından itibaren finans sektörüne yönelmiş ve faktoring hizmeti vermeye başlamıştır. Şirinoğlu Faktoring Türkiye’de birçok ticari işletmenin tercih ettiği güvenilir ve saygı değer bir firma olması nedeniyle gittikçe büyüyen bir ailedir. Şirinoğlu ailesi bünyesinde 450 şube ve 52 şube barındırmasıyla Türkiye’nin en büyük faktoring hizmeti sunan şirketidir. Faktoring hizmetleri ile ilgili müşteri temsilcilerinden bilgi alabileceğiniz gibi şirkete bizzat gelerek de sunulan hizmetlerden haberdar olabilirsiniz. Adres: Levent Mahallesi, Büyükdere Caddesi, Yapı Kredi Plaza, C Blok, K: 12/14 NO:30 Beşiktaş/İstanbul

Faktoring firmaları ile ilgili daha önceden araştırdığımız ve sizlerle paylaştığımız Faktoring Firmalarında Faiz Oranları Kaçtır Nasıl Kredi Çekilir konu bölüm için buraya ve yine Çek Kırdırma Masrafı Ne Kadar Tutar konulu bölüm için ise buraya göz atabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu