fbpx
Kripto Para

Huobi Token Nedir, Ne Zaman Çıktı?

Huobi, 2013 yılında kurulan çıkan kripto para borsasıdır. İşlem hacmine bakıldığında piyasada faaliyet gösteren kripto para borsalarının en yüksek hacme sahip olanıdır. Kısacası Huobi kripto para piyasasında en büyük pazar payına sahiptir. Bu borsada işlem yapmak için kullanılan ve borsa tarafından oluşturulan özel para birimi de Huobi Token(HT) olarak adlandırılmaktadır. Pek çok kişinin işlem yaptığı bu borsa hakkında merak ettikleriniz, Huobi token nedir, ne zaman çıktı?  ve benzeri konularla ilgili sorulara verdiğimiz cevaplara içeriğimizden ulaşabilirsiniz.

Huobi Token Nedir?

Huobi borsasında kripto para alım satımlarında kullanabileceğiniz bir sanal para birimi olan Huobi Token 2018 yılında kripto para pazarına giriş yapmıştır. Dünya çapında çok sık tercih edilen borsalardan biri olduğu için Huobi Token’e olan ilgi de oldukça yüksektir. İlk defa 500 milyon adet olarak arz edilen bu sanal paranın ilk 300 milyonu puan kartı alan kullanıcılara küçük bir armağan niteliğinde dağıtılmıştır. Geriye kalan 200 milyon adet tokenin yarısı kullanıcı ödülleriyle burada yürütülecek operasyonlara ayrıldı. Son kalan 100 milyon da yazılım ekibinin teşviğine ayrılmıştır. 

Huobi borsası işleyişinde küçük bir ayrıntıya yer verir. O da kuşkusuz piyasasındaki Huobi Token miktarının %20’lik kısmını kendisi için satın almasıdır.  Bunu yapmasının ana amacı; olası saldırılarda kullanıcılarının maddi bir kayıp yaşamasını önlemektir. Alınan bu %20’lik kısım belli bir fona aktarılarak bahsettiğimiz bu olası durumda kullanım amaçlı saklanır. Diğer kripto para birimlerinden en önemli farkına dikkat çekecek olursak da; bu para birimiyle madencilik işlemleri yapamıyorsunuz. 

huobi token alım satım

Huobi Token Ne Zaman Çıktı? 

Çin’in kripto para üzerindeki etkilerini arttırdığı bir dönemde Huobi borsası zorluklar yaşamaya başladı. Bu zorluklardan etkilenmemek ve kısa sürelerde toplarlanmak isteyen Huobi borsası da zeki bir hamleyle Huobi Token’i piyasaya sürdü. 2018 yılında ortaya çıkan bu durumla değerli bir kripto para birimi kazanılmış oldu. 

Bu hızlı ve güvenli hamleyse sadece Huobi borsası için olumlu bir hareket değildi. Bu işlem borsayı kullanan kişilerin borsaya olan bağlılığını da pekiştirildi. Türkiye’de yer alan kripto para birimleri yakın bir markaja alınırsa; Huobi Token bu paralar arasında 19.sırada bulunmaktadır.

Huobi Token’in Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

  • Bu önemli kripto para birimi, Huobi piyasasında işlem yapan kullanıcıların ödedikleri işlem ücretlerinin düşük olmasıyla dikkat çeker. Öyle ki bu piyasa da kendi borsa birimini kullanırsanız ödeyeceğiniz ücretler düşükken, başka bir para birimi kullanırsanız ödemeler artıyor. Eğer oldukça yüksek miktarlarda yatırım yapan biriyseniz bu durum oldukça avantajlı olacaktır. 
  • Diğer bir açıdan Huobi Token’in kullanıcılarına sunduğu önemli avantajlardan biri de küçük ödüllendirmeleridir. Bunlardan biri de borsada daimi müşterisi olanlar için sunduğu ücretsiz kripto paralardır. Net bir zamanlaması olmayan bu tarz maddi ödüllendirmeler borsa içerisinde zaman zaman yapılmaktadır.
  • Huobi Token kripto parasının bir diğer avantajı da yapılan ücretsiz token hediyeleriyle bağlantılıdır. Sadık müşteri portföyünde yer alan kullanıcılara piyasaya sürülecek yeni kripto parayı oylama hakkı sunmaktır. Finans ve borsa konusunda ileri görüşlü olan kişilerin yapacağı bu akıllı oylamalar sonucunda yeni bir yatırım dalının yaratılmasında öncülük imkanına sahip olabiliyorsunuz. 

Yazımızı beğendiyseniz ve kripto paralar hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz, NFT coinleri ve kriptoparaları adlı yazımıza da göz atabilirsiniz.

 


İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu