fbpx
ArabalarFaizsiz KrediSıfır Faizli KredilerTaşıt Kredisi

0 Km Arabanızı Faizsiz Alabileceğiniz 5 Basit Yöntem

Teknolojinin bir hayli gelişim göstermesi, üst düzey donanımlı araçların hayatımıza girmesine olanak vermiştir. Öyle ki birçok özelliği içerisinde barındıran araçlar, topluma girmiş ve fiyatları da eş zamanlı olarak artış göstermiştir. Bilindiği üzere elinde herhangi bir parası olmayan bireyler, öncelikli olarak kredilere başvuru yaparak araba almaktadır. 0 kilometre araba alımlarında fırsatlar ve avantajlı kampanyaları sunan Bankalar, bu konuda ilk başvurulan kurumlardır. Buna ek olarak satıcı firmaların da bazı kampanyaları da bulunmaktadır. Bu yazımızda sizlere 0 kilometre araç alırken neler yapmanız gerektiğini ve daha doğrusu faizsiz bir şekilde nasıl sahip olunabilir gibi bilgiler vereceğiz. Yazımızı okuduktan sonra, bu yöntemleri kullanarak sizlerde faizsiz araba sahibi olabilirsiniz.

0 km faizsiz araç kampanyaları
0 km arabanizi faizsiz alabileceginiz 5 basit yontem

Kampanyaları Takip Etme

Günümüzde araç konusunda hizmet veren birçok satıcı marka var. Örnek olarak VW,Audi, Mercedes, Fiat, Renault, Peugeot, Citron vb. Bu gibi markaların ülkemizde neredeyse her şehirde bayilikleri bulunmaktadır. Bayiler zaman zaman bazı teşvik edici indirimleri ve kampanyaları aktif ederler. Mesela Volkswagen şuanda faiz olmadan araç sahibi yapıyor. Örnek olarak 60 bin TL’lik bir araba aldığınız zaman 30 bin TL’sini balon ödeme olarak 36 ay sonraya erteletiyor. Daha sonra bu balon ödemeyi 12’ye bölüyor. Kalan 30 bin TL’yi de 10 bin peşinat vererek 20 bin TL’yi de 36’ya bölüyor. Yani hiçbir peşinat ödemeden araç sahibi oluyorsunuz.

Belirli Bir Peşinat Sunma

Bu konuda birçok firma var. Araç kredisi verip fakat banka özelliği göstermeyen finansman kuruluşları, (Fiat Auto Credit, Doğuş Outo Credi vb) belli bir peşinat verdikten sonra, geri kalan tutarı 0 faiz ile alıyor. Yani bu yöntem ile de herhangi bir faiz ödemesi yapmadan araç sahibi olabilirsiniz. Ayrıca belli bir miktar peşinat aldıktan sonra senetle araba satan Wowwo isimli firmayı da değerlendirebilirsiniz. Bu konuda ayrıntılı ve daha kapsamlı bilgi için bu bölümü ziyaret edebilirsiniz.

Showroomlardan Araç Alımı

Showroomlar lansmana özel fiyat indirimlerini uygularlar. Markalar araçları buraya gönderirken aynı zaman çeşitli kampanyaları da aktif ederler. Bu konuda birçok avantajı sıkı takip etmeniz gerekebilir. Showroomlar belirli bir miktar peşinat verdikten sonra, avantajlı teklifler ile araç sahibi yapıyor.

Faizsiz Kredi Veren Bankalardan Kredi Çekmek(Katılım Bankaları)

Toplumda birçok katılım bankası mevcuttur. Örnek olarak Albaraka Türk Katılım Bankası, Ziraat ve Vakıf Katılım bankaları gibi. Bu bankalar herhangi bir faiz ödemesi yapmadan araç sahibi yapıyor. Aslında halk arasında bu yönteme, helal kredi de denmektedir. Bu gibi yöntemle de araç sahibi olabilirsiniz. Bu sistemin işleyişinde; katılım bankası sizin adınıza satın almak istediğiniz aracı satın alıp, bu aracı sizlere vadeli olarak satmaktadır.

katılım bankası taşıt finansmanı
katilim bankalarindan faiz otomobil kredisi cekebilirsiniz

Borç Para Alarak Araç Satın Almak

Son olarak çoğumuzun yaptığı şey, borç para alarak araba satın almaktır. Aslında varlığı olan eşimiz ya da dostumuzdan, borç para isteyebiliriz. Eğer yakınıniz sizleri gerçekten dost olarak görüyor ve gerekli parası varsa, sizlere aylık faizsiz taksit yaparak bu parayı verebilir. Bunun yanında 2-2.5 sene sonra geri vermek kaydıyla da borç para alabilirsiniz.

Sitemiz üzerinden Arabalar ve taşıt kredisi kampanyaları ile ilgili geniş bilgilere ulaşabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu