fbpx
Evlilik Kredisiİhtiyaç KredisiKredi Kampanyaları

Evleneceklere Beyaz Eşya Kredisi Veren Bankalar

İnternetten yapılan alışverişlerin hacmi her geçen gün artmakta ve yabancı şirketlerin de Türkiye pazarına girmesiyle tüketiciler oldukça rekabetçi fiyatlarla karşılaşması nedeniyle beyaz eşya ihtiyacını dahi internetten karşılama yoluna gitmektedir. Bu kapsamda hızla büyüyen pazarı bir fırsata dönüştüren bankalar satın almak istedikleri eşyalar için nakit sıkıntısı çeken tüketicilerin internet üzerinden dahi bu alışverişi kredilendirmesini mümkün hale getirmiştir.

Uygun faiz avantajlarıyla özellikle yeni evlenen çiftlere sunulan bu kredilerden yararlanmak için yapılması gereken tek şey bankanın anlaşmalı olduğu kurumlardan alım yaparken kredi başvurusunda bulunmak. Başvuruda bulunduktan sonra banka tüketici ile iletişime geçecek ve söz konusu alışverişi kredilendirerek satışı yapacak kuruma onay için bilgilendirme iletecektir. Bu kapsamda beyaz eşya için kredi veren bankalar ve bu kredileri için belirlediği faiz oranları hakkında bilgi edinmek şüphesiz yararlı olacaktır.

 Beyaz Eşya Kredisi
evleneceklere beyaz esya kredisi veren bankalar

İş Bankası Anında Alışveriş Kredisi

Ülkemizin en eski özel bankalarından olan İş Bankası, yaptığı her yenilikle tüketicilere daha büyük kolaylıklar sağlamayı hedeflemektedir. Bu kapsamda yakın zaman önce Türkiye İş Bankası’nın başlattığı bir proje ile internetten yapılacak harcamaları kredilendirmek mümkün hale geldi. Anında alışveriş kredisinden yararlanan tüketiciler tek kuruş ödemeden ihtiyacı olan beyaz eşyayı alabilecek, İş Bankası ise bu harcamayı vadeli olarak tüketiciden tahsis edecektir.

İnternetten yapılacak alışverişlere ek olarak faturalı alışveriş kredisi imkana da sunan İş Bankası, herhangi bir kuruma yapılması planlanan beyaz eşya harcamasını da kredilendirmeyi mümkün kılıyor. Bunun için ise yapılması gereken tek şey proforma fatura ile en yakın İş Bankası şubesine gitmek.

İş Bankası’nın anında alışveriş kredisi için talep ettiği belgeler: 

  1. Kredi sözleşmesinin kabulü,
  2. Nüfus cüzdanı fotokopisi,
  3. Gelir belgesi,
  4. Yapılacak harcamayı belgeleyen proforma fatura.

Söz konusu alışveriş internet ortamında yapılacaksa herhangi bir belge beyanı gerekmiyor, harcamanın İş Bankası aracılığıyla kredilendirilmesini talep edip İş Bankası müşteri temsilcisi tarafından aranmayı beklemek yeterli olacaktır.

48 ay vade ile sunulan anında alışveriş kredisi ile en az 750 TL, en fazla 15 bin TL harcamaların kredilendirilmesi mümkün.

Aktif Bank Beyaz Eşya Kredisi

PTT adına bankacılık faaliyetlerini yürüten Aktifbank, her geçen gün bireysel müşteri tabanında daha fazla pazar payı elde etmektedir.

Müşterisi olunmasa dahi 7 gün 24 saat kredi başvurusu ve tahsisi yapılmasını sağladığı N’ Kolay Kredi’den sonra beyaz eşya alımı yapacak tüketicilere de uygun faiz oranlarıyla kredi vermeye başlayan Aktifbank, en az 500 TL, en fazla 30 bin TL yapılacak beyaz eşya harcamaları için kredi çekilmesini mümkün hale getirmiştir. Üstelik 3 ile 48 ay taksitlendirme de yapılabilmektedir.

Aktif Bank aracılığıyla yapacağı harcamayı kredilendirmek isteyen tüketiciler nüfus cüzdanıyla birlikte en yakın PTT şubesine gitmeli ve kendisine özel SMS kodu ile kredi başvurusunda bulunmalıdır. Gönderilen SMS’e istinaden çok kısa bir süre içerisinde kredi başvurusu sonuçlanacak ve tahsisi mümkün olacaktır.

% 1,70 faiz oranıyla sunulan Aktif Bank beyaz eşya kredisi için yapılacak taksit ödemeleri herhangi bir PTT şubesine yapılabilmektedir.

Ziraat Katılım Bankası Beyaz Eşya Kredisi

Geçtiğimiz yıl içerisinde kurulan Ziraat Katılım Bankası, faizsiz bankacılık anlayışı ile İslami prensiplere uygun hareket etmek isteyen müşteri tabanında hızla en çok kullanılan bankalar arasındaki yerini almıştır.

Katılım bankacılığı prensipleri gereği her türlü harcamayı kredilendiremeyen katılım bankaları nihai mal alımının gerçekleşmesi nedeniyle beyaz eşya satın alacak tüketicilere memnuniyetle yardımcı olmaktadır.

48 ay vade ile kullanılabilen beyaz eşya finansmanı için tüketicilerin harcama yapmadan önce en yakın Ziraat Katılım Bankası şubesine gitmesi gerekir. Satın alacağı beyaz eşyalara ve nereden alım yapacağına karar veren tüketici, kurum ile iletişime geçmeli ve proforma fatura edinmelidir.

Ziraat Katılım Bankası, beyaz eşya finansmanı için nüfus cüzdanı, gelir belgesi ve proforma fatura gibi evrakları talep etmektedir. Bu evrakların beyan edilmesine istinaden söz konusu harcama çok kısa bir süre içerisine kredilendirilebilecektir.

ING Bank, Arçelik Beyaz Eşya Kredisi

ING Bank ile Arçelik arasında imzalanan protokol sayesinde tüketicilerin anlaşmalı Arçelik mağazalarından yapacağı beyaz eşya harcamalarını 48 ay vade ve % 1,39 faiz oranı ile kredilendirmesi mümkün hale gelmiştir.

Finansman tahsis ücreti ya da hayat sigortası yaptırma zorunluluğu bulunmayan bu kredi ile en az 750 TL, en fazla 15 bin TL değerindeki harcamaları kredilendirmek mümkün. Bunun için tek yapılması gereken ING Bank’ın internet sitesi aracılığıyla anlaşmalı Arçelik mağazalarına ulaşmak ve mağaza içerisinde kredi başvurusu yapmaktır.

SMS ile kredi başvurusu yapmak için ARCELIK boşluk TCKN yazıp 2229’a SMS atmak yeterli olacaktır. SMS ile iletilen kredi başvurusu onaylandığında Arçelik mağazası içerisindeki ING Bank standında kimlik doğrulaması yapılacak, kredi sözleşmesi imzalanacak ve harcama kredilendirilecektir.

Kuveyt Türk Beyaz Eşya Kredisi

Kuveyt Türk Katılım Bankası da yapılacak beyaz eşya harcamalarını kredilendirmek için başvurulabilecek bankalar arasında yer almaktadır. Bunun için diğer bankaların yaptığından daha farklı bir yol izleyen Kuveyt Türk, harcamaya karar verilmeden önce de kredi kullanılabilmesini mümkün kılmıştır.

Öncelikle tüketicilerden İhtiyaç Kart için başvuru talep eden Kuveyt Türk, bu başvuruya istinaden söz konusu karta bir limit tanımlamakta ve alışveriş yapılacak yer fark etmeksizin 2 aylık harcama süresi tanımaktadır. Bu 2 ay süresince tüketici ihtiyaç kart limiti dahilinde dilediği yerden dilediği kadar harcama yapabilir ve 2 ay doluncaya dek herhangi bir ödeme yapması gerekmez. 2 ay dolduktan sonra ise ödeme planı oluşturulur ve yapılan harcamalar 48 ay vade ile taksitlendirilir.

Yapı Kredi World Kart Beyaz Eşya Kredisi

Yapı Kredi, kart limiti dahilinde Siemens, Profilo, Bosch, Miele veya Tefal marka ürünler için yapılacak harcamaları 12 aya kadar taksitlendirebilmektedir. Peşin fiyatına taksit imkanıyla sunulan bu kampanyadan yararlanmak için yapılması gereken tek şey gelir belgesi ve nüfus cüzdanı ile en yakın Yapı Kredi şubesine gitmek ve kredi kartı başvurusunda bulunmaktır.

Denizbank Mediamarkt Beyaz Eşya Kredisi

Denizbank ile gerekil protokolleri imzalayan ve 2 yıldır yapılacak harcamalar için kredi imkanı sunan Mediamarkt, beyaz eşya satın alacak tüketicilerin yararlanmak isteyeceği internet mağazalarından birisidir.

48 aya varan vade ve kısa süren başvuru prosedürleri sayesinde binlerce müşteriye yapacağı harcama için kredi sunan Denizbank, bu kredinin internet sitesinden olduğu gibi anlaşmalı Mediamarkt şubelerinden de kullanılabilmesine olanak sağlamaktadır.

Yeni evlenecekler için Devlet destekli çeyiz hesabı ile ilgili daha detaylı bilgi için bu bölüme bunun yanı sıra evlilik kredisi ile ilgili bölüm için ise bölümüne göz atabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu