fbpx
Dijital Para

Ethereum Ne Zaman Yükselecek 2021 ?

Dijital para dünyasında Bitcoin ile birlikte en çok ses getiren kripto paralardan birisi hiç şüphe yok ki Ethereum oldu. Ethereum 0,20 cent gibi rakamlardan başladığı kripto para serüvenine 400 doları aşarak ve rekorlar kırarak devam etmiş ancak sonrasında tekrar 160 dolar bandına kadar gerilemiştir. 2017 Kasım ayı itibariyle de 300 dolar bandında işlem görmeye devam etmiş ve Aralık 2017 yılındaki büyük boğa koşusu ile 1400 doları görerek rekorunu kırmıştı. Sonrasında başlayan büyük ayı sezonu ile 77 doları görmüş ve buradan tekrar yukarı hareket başlatmıştı. Şimdi dilerseniz beklentilerin oldukça yüksek olduğu belirtilen Ethereum Ne zaman yükselecek Ethereum 2021 yorumu için genel bir değerlendirme yaparak sizlere aktaralım.

ethereum fiyatı ne zaman artacak
ethereum ne zaman yukselecek

Ethereumdaki Durgunluk Ne Zaman Bitecek

Bitcoin ‘deki Segwit meselesi nedeniyle piyasaların Bitcoin ‘e odaklanmış olması, ister istemez diğer kripto paraları biraz daha derinden etkiledi. Tabii ki Ethereum da bunlardan birisi. Özellikle Bitcoin Cash ve Bitcoin Gold ‘un çıkışı; Poloniex, Bittrex, Yobit gibi borsaların BTC sahiplerine bu kripto paralardan ücretsiz olarak vereceğini duyurması, herkesi elindeki alt coinleri satarak Bitcoin almaya yönlendirmiş, bu nedenle de Bitcoin ‘in fiyatı çıkışa geçerken, alt coinler ise değer kaybetmiştir. Bitcoin ile ilgili olarak başka türev kripto para (Bitcoin Silver, Bitcoin Platinium, vs.) gibi ortaya çıkar mı bilemiyoruz ancak genel anlamda bu dönemdeler herkesin Bitcoin ‘e geçtiği alışılageldik bir durum oldu.

Şubat 2021 Ethereum Zamanı Olabilir

Genel anlamda Kripto para borsalarını yakından takip edenler ve derin analiz yapanların; Ethereum ‘un 2021 yılı Şubat ayında bir hareketlenmeye geçeceği yönünde beklentileri var. Ethereum ‘un önceki dönemlerde yaşadığı hareketlenmelere baktığımızda ise; Mart ve Mayıs aylarında bir çıkış trendi yakaladığını görmekteyiz.

Ethereum Ne Kadar Olacak

Bu kapsamda bir rakam vermek oldukça güç. Ancak burası kripto para borsası ve kesinlikle her türlü sürprize açık olmak gerekiyor. Eğer Ethereum; ETH / BTC paritesindeki rekor olan 0,145 BTC rakamlarını tekrar görürse; bu da mevcut BTC kuru üzerinden (6.000 dolar baz aldığımızda) yaklaşık 900 doları test edebileceği anlamına geliyor.

Genel itibariyle Ethereum hakkında daha önce yaşananlardan yola çıkarak konu ile ilgili fikirlerimizi beyan ettik. Paylaşımlarımızın yatırım tavsiyesi olmadığını özellikle belirtirken, yatırım kararınızın kendi öz iradenizle yapacağınız araştırmalar sonucunda almanız sizin adınıza en doğru karar olacaktır.


Etiketler

Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı