fbpx
Online Kredi KartıZiraat Bankası

Ziraat Bankası Başak Kart Başvurusu Nasıl Yapılır Şartlar Neler

Tarım, hayvancılık ve Çiftçilik ile ilgili finansman destekleri denilince akla ilk gelen bankalardan birisi de Ziraat Bankası ‘dır. Ziraat Bankası ‘nın çiftçilere özel bir çok uygulama ve imkanı bulunmakla birlikte; bu yazımızda siz değerli okurlarımız için Ziraat Bankası Başak Kart Başvurusu Nasıl Yapılır Şartlar Neler kısaca bahsetmeye çalışacağız.

ziraat bankasi basak kart basvurusu nasil yapilir
Ziraat Bankası Başak Kart

Ziraat Bankası Başak Kart Başvuru Yöntemleri

Bilindiği üzere Ziraat Bankası, devlet destekli bir bankadır. Özellikle ülke ekonomisine katkı sağlamak ve işletmeler arasındaki rekabeti arttırmak için, bazı fırsatlar sunmaktadır. Bu fırsatlardan bir tanesi olarak Ziraat Bankası Başak Kartı’nı verebiliriz. Başak Kart’ın amacı, tarımsal faaliyetler için kullanılan mazot,gübre, fide, tohum, seracılık ve arcılık vb gibi malzemeleri satın almak ve harcamalarını avantajlı şekilde yapmaktır. Başak Kart’ın birçok faydası ve avantajı vardır.

Ziraat Bankası Başak Kart’ın ayrıcalıkları arasında;

 • Mazot, gübre, ilaç vb. tarımsal ürünleri satan üye mağazalardan veya işyerlerinde yaparak kredinizi sorunsuz kullanabilir, Başakkart anlaşmalı yaygın üye işyerlerinin sizlere sunmuş olduğu avantajlardan yararlanılabilir.
 • Kredinizi 5 aya kadar faizsiz şekilde kullanılabilir.
 • Ziraat Bankası şubelerinden 7 gün/24 saat banka atmlerinden nakit avans çekilebilir.
 • Çaldırma veya düşürme riski ortadan tamamen kalkar.
 • Ödemelerin vadesi, hasat zamanına göre belirlenebilir.
 • Kredilerde kullanılan gün kadar faiz ödenir.
 • İndirimli faiz oranlarından başarılı şekilde yararlanılır.
 • Banka kartı olarak tercih edilebilir.
 • TMO ve destekleme ödemelerine tek bir kart ile ulaşılabilir.

Sizlerde yukarıdaki avantajlardan yararlanmak için, Ziraat Bankası Başak Kart Başvuru Yöntemlerini tercih edebilirsiniz.

Ziraat Bankası Başak Kart Nakit Avans

Ziraat Bankası tarafından çiftçilere özel olarak tahsis edilmekte olan Başak Kart ‘ın aynı zamanda nakit avans özelliği de bulunmaktadır. Nakit avans miktarı da ilgili çiftçi kişinin limitine bağlı bulunmakta, bu limitte söz konusu çiftçinin ticari hacmine, kredi notuna göre belirlenmektedir.

Ziraat Bankası Başak Kart’ı Nasıl Alabilirim

Bu kart için sadece en yakın şubeye giderek başvuru yapabilirsiniz. Başvuru işlemleri için, Ziraat Bankası’nın kobi yetkilisi ile görüşme yapıp, Başak Kart başvuru yapmak istiyorum demeniz yeterli olacaktır. Şube Kobi yetkilisi sizlerden birkaç imza alacaktır ve başvurunuz tamamlanacaktır. Başak Kart’ı alabilmek için bazı evraklar da istenmektedir. Bu evraklar, Kimlik fotokopisi, çiftçi olduğunu kanıtlayan belgeler, gelir belgesi, imza sirküleri vb gibi bilinen vergilerdir. Detaylı olarak istenen belge listesine, en yakın Ziraat Bankası’ndan ulaşabilirsiniz. Başak Kart başvurunuz eğer olumlu karşılanırsa, ister şubeden isterseniz de vermiş olduğunuz adreslerden alabilirsiniz. Kart evinize kurye aracılığı ile gelir ve ücret ödemeden teslim alınmaktadır. İstenen imzalarda, kuryeler aracılığı ile atılır. Ziraat Bankası Başak Kart Başvuru Yöntemleri, yalnızca bununla sınırlıdır ve bu kart için online başvuru yoktur.

Başak Kart Şifresi Nasıl Alınır

Başak Kart tarafınıza ulaştığında; Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini arayarak kart şifrenizi oluşturabilir, bunun yanı sıra aynı şekilde Ziraat Bankası mobil bankacılık ve internet bankacılığı platformlarını kullanarak hemen şifre alabilirsiniz. Başak Kart şifremi unuttum diyenlerin ise; yine bu iki yöntem ile şifrelerinizi yenileyebilmeleri mümkündür. Elbette unutulan şifrenin yenilenmesi aşamasında, bir takım güvenlik soruları ve aşamaları ile karşı karşıya gelinecektir. Dolayısıyla bu işlem esnasında kimliğinizin yanınızda bulunması size zaman kazandıracaktır.

Bu kart hakkında detaylı bilgilere ulaşmak ve tüm detaylara bakmak için, http://www.ziraat.com.tr/tr/Kobi/Kartlar/Pages/Basakkart.aspx adresine giriş yapabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

6 Yorum

  1. Merhaba Mustafa Bey,
   Yazımız içeriğinde bahsettiğimiz şekilde Başakkart Başvurunuzu yapabilirsiniz.

 1. Çifçiyim başak kart veya bana uygun mazot gübre vs ilgili kart basururunda bulunmak istedim msj ile nasıl başvuruda bulunabilirim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu