fbpx
Online KredilerVakıfbank

Vakıfbank Online Kredi Başvurusu 30 Bin TL (Hemen Hesaba)

Kamu bankaları arasında yer alan Vakıfbank, ihtiyaç kredisi ürünü başta olmak üzere çeşitli bankacılık ürünleri için uzun süredir internet ortamından online başvuru imkanı sağlamaktadır. Diğer kamu bankalarından çok daha önce gerekli sistem iyileştirmelerine imza atan ve tüketicilerin internet üzerinden kredi kullanabilmesini sağlayan Vakıfbank aracılığıyla 90 bin TL’ye kadar olan nakit ihtiyacının karşılanması mümkündür.

Vakıfbank Online İhtiyaç Kredisi Özellikleri

Vakıfbank kış dönemi özelinde hazırladığı kampanya kapsamında Kış Kredisi adıyla % 1,45 faiz oranıyla kredi tahsis etmektedir. Tüketicilerin internet ortamından iletilen başvuru sonrasında kullanılabilecek kış kredisine ek olarak şubeye giderek ipotek tesisli ihtiyaç kredisi başvurusu yapması ve % 1,40 faiz oranından yararlanması da mümkündür.

Vakıfbank’a internet üzerinden iletilen kredi başvurularının tümü ön başvuru statüsünde kabul edilmekte ve tahsisi için şubeye gidilmesi gerekmektedir.

Kullanılan kredilerin 60 ay vadeyle taksitlendirilmesi, 3 aya kadar da ertelenmesi mümkündür. Ödeme planı, kredi tahsisi için şubeye gidildiğince banka personeline yapılacak talep sonrasında oluşturulacaktır.

Kredi kullanım süresince hayat sigortası yaptırılmaktadır, hayat sigortası primi kredi kullanımından önce krediden tahsis edilecektir.

Vakıfbank Online Kredi Şartları

Vakıfbank’a iletilen kredi başvurusu ilk olarak kredi notu değerlendirmesine tabi tutulacaktır. Kredi notu başvuru ilettiği kredi miktarı için yeterli görülen tüketiciler tahsis için şubeye davet edilecektir. Kredi notunun yüksek olmasına ek olarak sağlanması gereken şartlar şu şekildedir:

  • C. vatandaşı olmak,
  • 18 yaşından büyük olmak,
  • SGK’lı olarak en az 3 aydır çalışmak,
  • En az 12 ay SGK primi yatırmış olmak,
  • Düzenli geliri belgeleyebilmek.

Tahsis için şubeye giden tüketicilerin nüfus cüzdanı, gelir belgesi ve son 3 ay içerisinde adına kesilmiş bir faturayı ibraz etmesi de sağlanması beklenen gereklilikler arasındadır.

Vakıfbank Online Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vakıfbank’a online kredi başvurusu iletecek tüketicilerin vakifbank.com.tr web adresine giriş yaptıktan sonra Bireysel > Bireysel Krediler > Taksitli İhtiyaç Kredisi adımlarını takip etmesi gerekir. İlgili sayfadaki Hemen Başvur butonu aracılığıyla kişisel bilgilerin bankaya iletilmesi ve başvuru prosedürünün tamamlanması mümkündür. Kredi başvurusu 1 iş günü içerisinde sonuca bağlanacaktır.

Vakıfbank 30 bin TL İhtiyaç Kredisi Hesaplaması

Vakıfbank’a iletilen kredi başvurusu vade ya da miktar fark etmeksizin % 1,12 faiz oranıyla tahsise konu olur. Tüketicilerin faiz ödemesine ek olarak hayat sigortası primi ödemesi gerekmektedir. Vakıfbank, ihtiyaç kredisi ürünü için dosya masrafı ya da finansman tahsis ücreti almamaktadır.

vakifbank online kredi
vakifbank online kredi

30 bin TL’lik kredi için başvuru halinde yapılması gereken ödeme:

  • 12 ay vade için her ay 2791 TL, toplamda 33.500 TL,
  • 24 ay vade için her ay 1539 TL, toplamda 36.955 TL,
  • 36 ay vade için her ay 1128 TL, toplamda 40.622 TL,
  • 48 ay vade için her ay 927 TL, toplamda 44.497 TL ödeme yapması gerekir.

Kredi Başvuru Sorgulaması

İlettiği kredi başvurusunun akıbetini sorgulamak isteyen tüketicilerin Vakıfbank’ın 0850 222 0 724 numaralı çağrı merkezini araması gerekir. İletilen kredi başvuruları nadiren de olsa 1 günden geç sonuçlanabilmektedir.

Sitemizdeki yazılardan Vakıfbank En Son EFT Saati Ne Zaman konulu yazımızı da bu bölümden https://onlinekrediler.net/vakifbank-en-son-eft-saati-ne-zaman-kaca-kadar/ okuyabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu