fbpx
BlogTicaret

Sokakta Ne Satabilirim Diyorsanız Bu 21 İlginç Ürüne Dikkat

Seyyar satıcılık ciddi anlamda karlı bir iştir, ancak bazı hukuki detaylara hakim olmak gerekir. Seyyar satıcılık yapmaya karar veren bir kişi her ne koşulda olursa olsun satış yapacağı bölgenin belediyesinden konuyla ilgili izin almalıdır. Aksi taktirde satışa çıkardığı ürünlerine el konulabilir ve cezai sorumluluk doğabilir.

Sokakta satışı yapılabilecek ürünler için tavsiyelere geçmeden önce girişimcilerin her zaman yaratıcı davranması gerektiğini hatırlatmak gerekir. Yaratıcılığa ek olarak bulunulan koşula uyum sağlamak da önemli bir yetenektir. Örneğin sabah erken saatlerde otobüs duraklarının çevresinde kahve ve simit satan bir seyyar satıcı, öğlen meyve satışı akşam da yağmur yağması akabinde şemsiye satışı yapabilmelidir.

Bu nedenle aşağıda tavsiye niteliğinde verilen ürünlere ek olarak çeşitli kombinasyonlar oluşturulmalı ve satış yapılan bölgede talep gören ürünleri kendiniz belirlemelisiniz

sokakta ne satabilirim
sokakta ne satabilirim diyorsaniz bu 21 urune dikkat

1 – Kahve & Simit

Çay ve simitten farklı olarak kahve ile simit satışı yapmak sizi diğerlerinden ayıran nokta olabilir. İstatistiksel verilere değinmeden yalnızca çevrenizde gözlem yaparak kahvenin her geçen gün daha fazla tüketildiğini, buna karşın sokaklarda karton bardakta satılan çayların her geçen gün daha az sattığına tanık olabilirsiniz.

İşi bir adım daha ileri taşımak ve ün yapmak isteyen seyyar satıcılar kendine özel kahve tarifi hazırlayabilir ve kaliteli ürünleriyle bir defa satın alan herkesi daimi müşterisi yapabilir.

2 – Mevsim Meyvesi

Tadımlık veya kilo işi fark etmeksizin mevsimlik meyve her zaman ve her yerde alıcı bulabilmektedir. Kaliteli ve uygun fiyatlı ürün satışını haftanın belirli günlerinde belirli bölgelerde yapan seyyar satıcılar tüketiciler tarafından beklenmektedir.

3 – Eşarp

Bulunulan bölgeye göre eşarp satışı yapmak ciddi satış hasılasına erişmenize yarayabilir.

4 – Kışlık Çorap

Termal çorap olarak da bilinen bu ürün kış aylarında tüketicilerin vücut ısılarını koruyabilmelerine oldukça yardımcı olmaktadır. Seyyar satışı rahatlıkla gerçekleştirilebilir.

5 – Limon & Meyve Sıkacağı

Plastik limon veya meyve sıkacağı çok ucuza mal edilebilmektedir ve kar marjı oldukça yüksektir. Aynı bölgede daimi satışı yapılması pek mantıklı olmayabilir, ancak belirli zaman dilimlerinde satışı rahatlıkla gerçekleştirilebilir.

6 – Süt Mısır

Süt mısırı satmak için çoğu zaman belediyenin düzenlediği ihalelere katılmanız gerekir, ancak bu ihalelerin kazanılması halinde çok ciddi kar elde etmek mümkün olur. Düşük maliyetle satışa hazır hale getirilebilen süt mısırın 3 TL’ye kadar satılması mümkündür.

7 – Pilav & Tavuk

Belirli bölgelerde özellikle öğle aralarında satış yapılabilir ve ikinci gün de geldiği fark edilen kişilerin iş yerlerine servis yapma teklifinde bulunulabilir. Bu sayede iş yerinde çalışan, ancak sizden haberdar dahi olmayan kişilerden de sipariş almaya başlayabilirsiniz.

8 – Su

Sıcak yaz aylarında sadece su satarak dahi para kazanmak mümkündür. Tek yapılması gereken suyun en düşük maliyetle nasıl soğuk tutulacağını keşfetmek.

9 – Pamuk Şeker

Pamuk şeker satışı yapmak düşük maliyetli ve kolaydır. Buna karşın 1 TL – 2 TL gibi fiyatlarla alıcı bulabilir ve bu açıdan kar marjının ciddi şekilde yüksek olduğunu söylemek mümkündür.

10 – Kabuksuz Kuru Yemiş

Kaju, leblebi ve badem gibi kabuksuz kuru yemişler sokakta rahatlıkla satılabilir. Tek yapılması gereken sokaklarda gezinmek ve ürünün kalitesinden ödün vermemektir.

11 – Islak Hamburger

Son zamanlarda revaçta olan bu ürün her geçen gün daha da fazla tüketiliyor. Oldukça düşük maliyetle ve zahmetsizce hazırlanabilen bir adet ıslak hamburger 2 TL’ye alıcı bulabiliyor. Özellikle Ankara’nın Kızılay bölgesinde ve İstanbul’un Kadıköy bölgesinde bilinen bu lezzetin farklı ilçelere de yayılmasının önünde herhangi bir engel yok.

12 – Balon

Özellikle şekilden şekle sokulabilen balonlar çocukların her zaman dikkatini çekmektedir. Çıkış saatlerinde okul çevresinde rahatlıkla satışı gerçekleştirilebilir, kar marjı çok yüksektir.

13 – Midye

Son dönemlerin en değerli lezzetlerinden birisi haline gelen midye, uygulamalar üzerinden verilen siparişler aracılığıyla evlere dahi talep edilmektedir. Belirli bölgelerde sürekli midye satışı yapılabilir, zamanla bir dükkan kiralanabilir ve burada da yalnızca midye satılabilir.

14 – Dondurma

Özellikle yaz aylarında park ve dinlenme alanlarında soluklanan kişilere rahatlıkla dondurma satılabilir. Kar marjı oldukça yüksektir ve her bölgede kendisine alıcı bulabilir.

15 – Kokoreç

Lezzetli ve temiz yapılmış bir kokoreç için neredeyse herkesin vermek isteyeceği 5 TL – 10 TL’si vardır. Belirli bölgelerde araçta satışı gerçekleştirilebilen bu lezzet için birkaç oturak satın alınması da gerekebilir.

16 – Hediyelik Eşya

Turistik bir bölgede bulunuluyorsa el yapımı hediyelik eşyalar ciddi karlar elde ederek satılabilir. Özellikle kolye ve bileklikler tüketicilerin ilk tercihlerindendir.

sokakta hızlı satılan ürünler
sokakta satisi hizli olan urun tavsiyeleri

17 – Kestane

Kestane fiyatları oldukça pahalı ve bu lezzet kültürümüzün de bir parçası. Dolayısıyla sokakta tadımlık da olsa küçük bir paket dolusu kestane alınmak istenebilir. Mısırla beraber satıldığı sıkça görülmektedir.

18 – Baharat

Yerel ve doğal tatlar de kültürümüzün bir parçası, ancak buna karşın baharat üretimi her geçen gün daha da endüstriyel bir hal alıyor. Yine de tüketiciler seyyar satıcıların sattığı baharatlara ciddi talep göstermektedir.

19 – Lokma

Lokma neredeyse herkesin bildiği ve sevdiği bir lezzet. Yine de her yerde bulunamıyor ve bulunduğunda da ciddi talep görebiliyor.

20 – Poğaça

Belirli saatlerde özellikle otobüs durakları gibi bölgelerde satılabilen poğaça doğrudan bir pastane ile anlaşarak temin edilebilir ve yalnızca poğaça ile ciddi satış rakamlarına ulaşmak mümkündür.

21 – Süt

Haftanın belirli günlerinde belirli bölgelerde süt satışı yaparak daimi müşteriler kazanmak mümkündür. Vergilerin yükselmesine pasif tepki gösteren halk kendi yoğurdunu ve peynirini yapmaya çoktan başlamıştır.

Seyyar Olarak Ne Satabilirim konulu yazımıza buradan https://onlinekrediler.net/seyyar-ne-satabilirim-diyenlere-40-populer-urun-tavsiyesi/ ulaşabilir ve ortalama 2,4 dakikada okuyabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu