fbpx
Dijital Para

Galatasaray Coin Yorum

Son dönemde kripto paralara ilgi artmaya başladı. Artan bu ilgi sonunda çeşitli kripto paralar görüyoruz. Taraftar tokenleri de bu kripto paralar arasında yerini almaya başladı. Çünkü, tokenler belirli sahiplik veya üyelik kanıtı olarak görülmekte. Bu taraftar tokenleri arasında son dönem rağbet görenlerden birisi ise Galatasaray coin. Anlık olarak yükselen ve düşen Galatasaray coin hakkında birçok kişi yorumları merak ediyor.

Galatasaray Fan Token’ın bugünkü fiyatı 113,90 TRY, 24 saatlik işlem hacmi ise 11.186.074 TRY. Son 24 saatte düşüş yaşayan GAL coinin CoinMarketCap sıralaması ise 475, piyasa değeri ise 399.507.351 TRY.

Taraftar Tokenleri Nedir?

Tokenler, taraftalar arasında bir sahiplik ve üyelik olarak görülüyor. Çeşitli amaçlar için kullanılabilen taraftar tokenleri arasında şu anda en yaygın olanları ise Ethereum ve ERC. Bu tokenleri desteklemek için ise çeşitli blok zincirleri geliştirildi. Bunlar arasında yer alan Socios.com, kullanıcıların kulüplerine özel taraftar tokenleri alarak destekledikleri kulüpler üzerinde oy hakkı elde ettikleri uygulamadır.

Fan Tokenleri Çalışma Şekli

Fan tokenleri almadan önce, fan tokenlerinin çalışma şeklini öğrenmek gerekiyor. Bu noktada, öğrenmeniz gereken bazı noktalar yer alıyor. Bunlar arasında ise Chiliz başta geliyor. Chiliz, Ethereum blok zincirinde chiliZ ve Socios.com platformu için dijital para birimi olarak hizmet eden bir ERC20 yardımcı programıdır. Platformlarını başlatırken, diğer spor blockchain girişimlerine ek olarak yeni bir token kategorisini de görmekteyiz. Bu da Taraftar token olarak karşımıza çıkıyor. Socios.com platformuna girdikten sonra henüz açıklanmayan kulüp ortakları, Taraftar Token Teklifi adı verilen bir noktaya ev sahipliği yapıyor. Bu noktada ise taraftarlar, taraftar token elde etmek için bir kripto para birimi değişimi yolu ile CHZ satın alıyor. Tüm bu işlemlerin sonucunda ise taraftalar takımlarına bağlılıklarını göstererek üyelik alma hakkı kazanabiliyor.

Galatasaray CoinGalatasaray Coin

Taraftar tokenlerin yükselip düşmesindeki en büyük faktörler arasında kulüplerin güncel durumları önemli oluyor. Bu noktada, Galatasarayın mevcut durumunu göze alırsak, iyi bir durumda olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle kulüp içinde olan belirsizliğin kalkması ve başkanlarının belli olması ile birlikte birçok taraftar Galatasaray coine yönelmeye başladı. Bu sayede oldukça fazla coin satın alımı görebiliyoruz. Ancak, taraftar tokenlerini alırken dikkat etmeniz gereken noktalar bulunuyor. Bu noktaların en başında ise taraftar tokenlerinin bir sahiplik simgesi olduğunu unutmamak geliyor. Çünkü, taraftarların amacı Galatasaray coin gibi taraftar tokenlerinden gelir elde etmek değil, aksine takımlarına olan bağlılıklarını gösteren bir simge elde etmek. Taraftarlar, Galatasaray tokeni ile takımları üzerinde etki sahibi olarak takımlarına karşı bağlılık veya üyelik kazanma gibi haklara sahip olabiliyorlar. Bu sebep ile taraftar tokenlerine yönelmeden önce bu bilgileri unutmamanız gerekiyor. Aksi taktirde, gelir yerine daha çok zarar elde edebilirsiniz.

Kirpto para borsası ve yatırım seçenekleri hakkında tüm detaylara Kripto Para Nedir ve Nasıl Yatırım Yapılır yazımızdan ulaşabilirsiniz.


İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu