fbpx
Dijital Para

Apenft Coin Nedir?

Gün geçtikçe kripto paralara ilgi oldukça artmıştır. Kripto para ise, takas gibi işlemlerde uygulanabilen, dijital, parolası bulunan bir sanal para birimidir. Her geçen günün kripto piyasasına yeni para birimleri eklenmektedir. Piyasaya yeni coin çeşileri sürülmektedir. Apenft coin ise en yeni para cinslerinden biridir. Peki bu Apenft coin nedir? Apenft, NFT cinsi bir coindir. Non Fungible Tokens, NFT, Türkçe karşılığıyla ise değiştirilemeyen tokenlerdir. Apenft Coin de bu sınıfa girmektedir. NFT tam olarak nedir?

Non Fungible Tokens

Değiştirilemez Token, dijital sanat yahut dijital koleksiyon olarak tanımlanabilmektedir. Dijitalleşen Dünya düzeninde; sanat ve koleksiyonların da dijitalleşmesi çok da zor olmadı. Bu dijital sanatında değeri dijital para ile ölçülmektedir. İşte tam olarak bu dijital paralar NFT diye adlandırılmaktadır. Değiştirilemez tokenlar ile bir tweeti, bir resmi, bir fotoğrafı veya herhangi bir sanat ürününü temsil edebilirler.

Değiştirilemez her bir token, benzeri bulunmayan bir dijital ögeyi temsil ederler. Bundan dolayı da birbirlerinin yerlerine geçemezler. Blok zinciri diye adlandırılan dijital kayıt defterindeki bir veri birimleridir. Alınan her resim, fotoğraf, video, ses veya sanatsal ürün bir NFT ile ilişkilendirilir. Böylelikle her NFT, bir dijital dosyayı temsil edebilmektedir. Dijital dosyalar yeniden üretilebildiği gibi onların temsili olan NFT’ler blok zincir üzerinden izlenerek alıcılarına aittirler. Popüler olan birçok kripto para biriminin, Ethereum, Bitcoin Cash, Flow, geniş bir blok zincirine sahiptir. Bu nedenle hepsinin NFT kullanımları kendi içindeki standartlara göre belirlenirler.

Apenft Coin Hakkında

Binance, Apenft tokeni bir Airdrop token olarak dağıtmıştır. Kripto para kullanıcıları, spot cüzdanlarında Airdrop olarak bu tokeni tanımış oldu. NFT’nin artmasıyla birlikte Binance, sanat eserlerini açık tekliflerle satmaya başlayacak bundan dolayı da Apenft’i kullanıma açtı. Henüz ciddi bir değeri olmayan Apenft, listelerde değer olarak karşımıza çıkmamaktadır. Ancak ileride listelerde yerini aldığı zaman, değerlendirilebileceği öngörülmektedir.

Binance, bunu bir kampanya olarak yayınladı. Kampanyanın 2023 yılına kadar devam edeceği bilinmektedir. Her ayın 10’unda saat 15.00’da Binance, kampanya kapsamında, kullanıcılara Apenft Airdrop tanımlamaktadır. Peki Apenft Coin kimlere dağıtıldı?

Apenft Sahip Olma ŞartlarıApenft Sahip Olma Şartları

Binance dağıttığı Apenft Airdrop’u için gereken birtakım şartları duyuru olarak paylaştı. Bunlar aşağıdaki gibidir.

  • Cüzdanınızdaki çeşitli coinlerin oranlarına göre aylık olarak dağıtılacaktır.
  • Binance cüzdanınızda minimum; 100 Tron (TRX), 2.000 BitTorrent (BTT) veya 100 Just (JST) bulunduğu halde cüzdanınıza Apenft tanımlanacaktır. Bu Coinlerden herhangi biri veya birkaçı minimum düzeyde bulunmalıdır.
  • Airdrop sürecinde herhangi bir şekilde TRX, BTT ve JST alımlarınız veya satımlarınız etkilenmeyecektir.
  • Spot cüzdanlarındaki miktarlar ve stacking hesaplarındaki coinler daha sonra dahil edilecektir.
  • Kaldıraçlı hesaplardaki, Airdorplar geçerli değildir.
  • Hak eden tüm Binance kullanıcılarının, Haziran 2023’e kadar, her ayın 10’unda saat 15’te hesaplarının ekran görüntüsü alındıktan sonra Apenft Airdrop’u tanımlanacaktır.

Farklı coinler hakkında bilgi almak isterseniz, başlangıçı Rocket Bunny Coin ile yapabilirsiniz. Detaylar için Rocket Bunny Coin Nedir? yazımıza göz atabilirsiniz.


İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu