fbpx
ArabalarKredi KampanyalarıTaşıt Kredisi

Doğuş Oto VDF Kredi Başvurusu ve Faiz Oranları

Her ne kadar bankalar taşıt kredisi aracılığı ile bireylere araç sahibi olma imkanı tanısa da; otomotiv üreticilerinin kendi bünyelerinde taşıt kredileri fırsatı vermesiyle beraber, vatandaşlar bu yolu da tercih etmektedir. Bu konuda özellikle büyük markalar, adeta bankalar ile yarışır konuma gelmiştir. Bu işi yapan firmalardan biriside Volkswagen grubunun finans şirketi olan VDF ‘tır. Bu yazımızda sizlere kısaca VDF ‘ı tanıtarak, VDF ile taşıt kredisi alma adımlarından tek tek bahsedeceğiz.

vdf kredi başvurusu
dogus oto vdf kredi basvurusu nasil yapilir guncel faiz oranlari

VDF Taşıt Kredisi İçin Şartlar ve gerekli evraklar nelerdir?

  • Eğer ücretli biryerde çalışıyorsanız nüfus cüzdanı fotokopisi, maaş bordrosu (şirket yetkilileri tarafından onaylanmış ve ve imza alınmış) İmza sirküleri fotokopisi, Noterden alınma imza beyannamesi ve ikametgah adresinizi doğrulayan belge.
  • Eğer serbest çalışansanız nüfus cüzdanı fotokopisi, vergi levhası, noter tasdikli imza beyannamesi, gelir belgesi, ikametgah belgeniz gerekmektedir.
  • Eğer emekliyseniz nüfus cüzdanı fotokopisi, noter tasdikli imza beyannamesi, emekli maaşını yattığı hesap cüzdanı, ikametgah belgesi gerekmektedir.
  • Tüzel, büyük bir firma sahibiyseniz ortaklarınıza ait nüfus cüzdanı fotokopisi, vergi levhası, sicil gazetesi fotokopisi, noter tasdikli imza sirküleri, detay mizan fotokopisi ve ticaret siciline ait belgeler.

Eğer sizlerde bu krediden yararlanmak ve istediğiniz aracı almak istiyorsanız, yukarıdaki belgeleri mutlaka bulundurmanız gerekiyor. Doğuş Finans’ın şubelerine giderek bu konuyla alakalı olarak daha detaylı bilgi alabilir ve gereken bilgilere ulaşabilirsiniz. Fakat şubeye gitmek yerine VDF’nin yani doğuş finans’ın kendi resmi internet sitesine girerek de, araçlar ve krediler hakkında tüm detaylı bilgiye ulaşım sağlayabilirsiniz. Site içerisinde detaylı bir şekilde anlatılmış kampanyalar, faiz oranları, adım adım kredi ve müşteri ilişkilerine dair tüm bilgiler bulunmaktadır.

Bütün sayfalarda dolaşabilir ve sizlere en uygun planlamaları seçebilirsiniz. Bir diğer yolda siteden numarayı alıp kendilerine bazı sorular sorabilirsiniz. Fakat VDF’den en iyi ve en güvenilir bilgileri almak istiyorsanız hatta oradn araç bile almak istiyorsanız, şubelere gitmenizi şiddetle öneriyoruz. Orada sizinle daha ayrı bir şekilde ilgileneceklerdir. VDF’de Volkswagen gibi şirketler grubuna ait araçlar bulunuyor. Daha doğrusu, bilindiği üzere tüm araçlar bulunuyor.

VDF Faiz Oranları 2020 Güncel Rakamlar

VDF tarafından sunulan faiz oranları bazı durumlarda aracın niteliğine ve yararlanılan kasko paketlerinin çeşitliliğine göre değişkenlik gösterebilmekle birlikte; genel rakamlar 2020 yılı itibariyle şu şekildedir. Rakamlar sürekli olarak tarafımızca takip edilerek güncellenmeye çalışılmaktadır.

12 ay taksitlendirmelerde; % 0,71

18 ay için; % 0,92

24 ay için;  % 1,03

36 ay için; % 1,14

48 ay için; % 1,20

60 ay için; % 1,50 şeklinde uygulanmaktadır.

VDF Finans Taşıt Kredisi Hesaplama ve Örnek Ödeme Planları

100 bin TL için kullanılacak bir VDF taşıt kredi finansmanında ödeme planları şu şekilde oluşacaktır.

Kredi Tutarı

Vade Sayısı Faiz Oranı Aylık Taksitler
100.000 TL 12 ay % 0,71 8.802 TL
100.000 TL 18 ay % 0,92 6.156 TL
100.000 TL 24 ay % 1,03 4.841 TL
100.000 TL 36 ay % 1,14 3.536 TL
100.000 TL 48 ay % 1,20 2.900 TL
100.000 TL 60 ay % 1,50 2.739 TL

Görüleceği üzere; taksit sayısı yani vade sayısı arttıkça faiz oranı artmak ve bundan dolayı da toplam geri ödeme miktarları artış göstermektedir. Bununla birlikte bazı araçlara özel ve yine kasko / trafik sigortası gibi ürünlerin VDF ‘den satın alınması halinde de faiz miktarları biraz daha azalabilmektedir.

vdf faiz oranlari
vdf ile araba almak icin faiz oranlari

Şunu da belirmekte fayda vardır ki; o da VDF Finans taşıt kredisi faiz oranları bazı markalara ve ödeme planlarına göre değişiyor. Bazı modeller için dönemsel kampanyalar olabilmekte ve daha uygun faiz oranları ile taşıt edindirme kredileri verilebilmektedir. Dolayısıyla VDF kampanyalarını sıkı takip etmek sizlerin tamamen yararına olacaktır.

Faizsiz araba almak istiyorsanız bu durumda bu bölüme göz atabilir, yine faizsiz araba alma konusunda bir diğer alternatif olarak senetle araba almak isteyenler ise bu bölümü inceleyebilir.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu