fbpx
Kripto Para

Matic Coin Geleceği 2021

Tüm dünyanın dijitalleşmesi, kaçınılmaz olarak para piyasalarını da dijitalleştirdi. Bitcoin’in çıkışı itibari ile kripto paralar git gide popüler hale geldi. Bitcoin’in önlenemeyen yükselişi, alt coin olarak adlandırılan coinlerin de çoğalmasını sağladı. Kripto para piyasasını takip edenler tarafından farklı coinler sık sık araştırılır hale geldi. Hızlı takip gerektiren bir sektör olması nedeni ile, coinler hakkında hızla bilgi edinme gerekliliği doğdu. Hal böyle olunca yatırım yapacak kişiler, coinlerin alt yapısına ve güvenilir olup olmadığına dair bilgileri araştırmaya başladı. Sık araştırılan coinlerden olan Matic ise pek çok yatırımcı tarafından merak edilmekte. Peki Bitcoin nedir? Matic coin geleceği 2021 yılında nasıl olacaktır, güvenilir midir? Matic coin hacmi ne kadardır? Siz de Matic coin ile ilgili merak ettikleriniz ve daha fazlası için yazımızı okuyabilirsiniz.

bitcoin

Kripto Para ve Bitcoin

Bitcoin, ilk defa 2008 yılında ortaya çıkmış dijital bir para birimidir. Satoshi Nakamoto tarafından Bitcoin’in teknik alt yapısı geliştirilmiş olsa da, bu kişi ya da grup anonim kalmayı başarmıştır.
Son yıllarda Bitcoin’in iyiden iyiye ünlenmesi ile pek çok kişi kripto piyasalara yönelmiştir. Öyle ki; kripto borsanın geleneksel borsaları geride bırakacağı söylenmektedir. Bu doğrultuda, geçtiğimiz yıllar içinde Bitcoin ile ticareti kabul eden kişi ve şirket sayısı yüz binleri aşmıştır.

Kripto paralar, şifrelenmiş dijital para birimleri olmaları nedeni ile gittikçe daha çok tercih edilir hale gelmiştir. Merkeziyetsiz birimler oldukları için pek çok kişi tarafından güvenilir bulunmaktadır. Kripto para piyasalarından kazanç sağlayan kişi sayısı arttıkça; hem coin türleri hem de coinlere yönelen kişi sayısı artmıştır.

Matic Coin Nedir? 

Coin sayısının artışı ile, alt coinleri takip etmek oldukça zorlaştı. Yatırım yapma amacı ile piyasayı takip eden kişilerin karşısına pek çok coin türü çıkmakta. Kripto uzmanları tarafından sıklıkla, yatırım yapmadan önce coinlerin alt yapısı ve grafiklerinin kontrol edilmesi önerilmekte. Matic coin de, son dönemde en çok araştırılan ve sorulan coinlerden biri haline gelmiş durumda. Pek çok kripto borsasında, en çok arananlar listesine girmeyi başaran Matic coin;  Ethereum tabanlı tokenlerden biridir.

Önceleri Matic Network adı ile çıkan Matic, artık Polygon olarak bilinmektedir. Polygon, 2017 yılının ekim ayında piyasaya sürülmüştür. Kurucuları; Sandeep Nailwal, Jaynti Kanani ve Anurag Arjun’dur.  Neredeyse tüm borsalarda listelenmiş bir coindir.

Matic Coin Avantajları

Matic coin, mayıs ayı itibari ile sağlam yükselişler yaşamış ve piyasadaki düşüşlere bir nebze direnebilmiş coinlerden biri olarak karşımıza çıkmakta. Fakat kripto piyasanın geleceği hakkında tahmin yürütmek oldukça zor. Uzmanların grafiklerini dikkatle incelemek önemli olsa da, piyasanın manipüle edilme olasılığı da göz önünde bulundurulmalı. Tüm bunlar dikkate alınarak değerlendirilmesi gereken Matic coin’in öne çıkan bir takım avantajları bulunmaktadır:

  • Bir tek yan zincir içinde saniyede 65.000’e kadar işlem yapmakta.
  • Blok onaylama süresi 2 saniyeden daha azdır.
  • Bilinen bir şirket olması; bir kesim üzerinde, teknolojilerini gittikçe geliştireceklerine dair bir güven uyandırmakta.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu