fbpx
Kredi KampanyalarıSigortaTaşıt Kredisi

Kasko Zorunluluğu Olmadan Taşıt Kredisi Veren Bankalar

Algı yönetimi son dönemlerde oldukça sık karşılaşılan bir terimdir ve bazı sektörlerde müşteri üzerinde uygulandığı sıkça görülür. Bankalar da algı yönetimi yardımıyla tüketicilere herhangi bir direktif vermeden istediği doğrultuda ürün satışı gerçekleştirmeyi başarabilen kurumlardandır ve araç kredisi çekerken sigorta yaptırmanın zorunlu olduğunun sanılmasının ardındaki sebep de budur.

kaskosuz taşıt kredisi
kasko olmadan tasit kredisi

Kullanılacak kredi için sigorta yaptırılması bir zorunluluk değildir ve talep edilmesi halinde sigorta olmadan da kredi kullanılabilir. Bu durumda faiz oranları biraz daha yükselecek, ancak sigorta ödemesi yapılmamış olacaktır. Hali hazırda kaskosuz kredi tahsis ettiğini duyuran  bazı bankalar vardır, ancak unutulmaması gereken en önemli detay talep edilmesi halinde her bankayla pazarlık masasına oturulabileceğidir.

Bankaların Taşıt Kredisi için Sigorta Yapmaya Çalışması

Bankalar, sigorta yaptırılması konusunda tüketiciyi öylesine alıştırmıştır ki kendi önerdiği sigorta şirketinden dahi yaptırılmasını talep edebilmektedir. Bu talep sözleşmede ifade edilemese de çeşitli indirimler ve kampanyalar yardımıyla somut bir adıma dönüşebilmektedir, ancak asıl sorun kasko yaptırmanın zorunlu olmadığını unutmaktır.

KASKO yaptırılacaksa da tüketicinin kendi seçtiği sigorta şirketiyle çalışabilmeye hakkı vardır. Bu nedenle bankanın teklifini doğrudan doğruya kabul etmektense piyasa araştırması yapmak ve teklif almak yararlı olabilir.

Bazen de Zorunlu Trafik Sigortası ile KASKO karıştırılmakta ve imzalanan poliçenin yaptırılması kanuni zorunluluk olan Zorunlu Trafik Sigortası için oluşturulduğu sanılmaktadır. Zorunlu Trafik Sigortası ile KASKO aynı şey değildir ve karıştırılmaması gerekir.

KASKO Olmadan Kredi Veren Bankalar

KASKO yaptırmaksızın taşıt kredisi için başvurulabilecek bankalar bulunur. Bu bankalara ek olarak her bankayla görüşülebileceği ve teklif alınabileceği de unutulmamalıdır.

Akbank Sigortasız Taşıt Kredisi

Akbank, sigorta yaptırmadan kredi kullanmak isteyen tüketicilerin sayısındaki artışı ilk fark eden ve bu eğilim doğrultusunda ilk somutu adan bankadır. Hali hazırda yıllardır sigorta yaptırma zorunluluğu olmadan taşıt kredisi veren Akbank, bunu internet sitesi aracılığıyla da açıkça ifade etmektedir.

HSBC Taşıt Kredisi

En kısa sürede tahsis edilebilecek taşıt kredilerinden birisini sunan HSBC, sigorta zorunluluğu olmadan kredi kullanılabilecek bankalar arasındadır. Sıfır veya ikinci el fark etmeksizin çok kısa bir süre içerisinde kolay temine edilen belgeler ibraz ederek iletilebilen başvuru sonrasında söz konusu taşıtı kredilendirmek mümkündür.

kasko zorunluğu olmadan taşıt kredisi
kasko zorunlulugu olmadan tasit kredisi veren bankalar

Yapı Kredi Araba Kredisi

Satın alınacak araç için sigorta zorunluluğu bulundurmayan Yapı Kredi, sigorta yaptırılmak istenilmesi halinde daha düşük faiz oranlarıyla finansman tahsis etmektedir. Ek olarak aracın sıfır veya ikinci el olmasına bağlı olarak da faiz oranlarında değişiklik görülebilir.

Başvuru için nüfus cüzdanı, gelir belgesi, ikametgah, proforma fatura veya araç ruhsat fotokopisi ile en yakın şubeye gitmek yeterli olacaktır.

İş Bankası Taşıt Kredisi

Herhangi bir sigorta zorunluluğu olmadan taşıt kredisi kullanılabilen bankalar arasında yer alan İş Bankası, tıpkı Yapı Kredi gibi sigorta yaptırılmaması halinde faiz oranlarında ufak bir değişiklik yapmaktadır.

Sitemiz üzerinden En son ve Güncel Taşıt Kredisi Kampanyaları bölümüne buradan ulaşabilir ve ilgili tüm yazılarımızı okuyabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu