fbpx
Dijital Para

En Hızlı Şekilde Altcoin Alabileceğiniz 5 Platform

Yavaş fakat oldukça istikrarlı bir şekilde Bitcoin başta olmak üzere çeşitli altcoinler de yatırımcıların ilgisini geçiyor. Gün geçtikçe artan market hacmi yatırım yapmak isteyenler için yüklü miktarda gelir anlamı taşıyor ve bu kapsamda kişiler nihayet kripto para borsasına giriyor. Kripto para dünyasına aşina ya da konuyla ilgili bilgi sahibi olan kişiler altcoinlerin kısa süre içerisinde yüksek gelir imkanı sağladığını çoktan öğrenmiş olması gerekir. Bu kapsamda bir kazanç kapısı olarak görülmesi itibariyle en hızlı şekilde altcoin alabileceğiniz 5 platform ve bu platformların bazı özelliklerine değinmek yararlı olacaktır.

En İyi Kripto Para Borsaları

Kullanıcı yorumu ve çeşitli deneyimlerin paylaşılması sonucu elde edilen verilerin derlenmesi halinde bazı borsaların diğerlerine nazaran daha çok tercih edildiği rahatlıkla anlaşılabilir. Bu kapsamda kullanıcıların tercih ettiği ve önerdiği borsaları şu şekilde sıralamak mümkündür:

  1. Binance: Dijital hizmet kanallarını her geçen gün güncelleyen ve neredeyse her kripto paranın değişimini mümkün kılan Binance yıllardır hizmet vermektedir ve sektörün bir numarasıdır.
  2. Bitmex: Marj ticareti başta olmak üzere çeşitli konularda kullanıcılarına kolaylıklar sağlayan Bitmex en sık kullanılan kripto para borsalarından.
  3. Bitfinex: Kripto paraya faiz getirisi imkanı dahi sağlayan Bitfinex oldukça yenilikçi ve sık kullanılan bir kripto para borsasıdır.
  4. Kucoin: Mobil uygulama aracılığıyla ticaret gerçekleştirilmesini de mümkün kılan Kucoin, sektörün en sık kullanılan kripto para borsalarından birisi.
  5. Huobi: Yenilikçi çözümleriyle çok kısa süre içerisinde dünya çapında en sık kullanılan kripto para borsalarından birisi haline gelen Huobi kolay okunabilir tabloları ve hızlı alım-satım özellikleriyle ünlü.

Kredi kartıyla altcoin almak isteyen kişilerin CEX ya da CoinMama gibi kripto para borsalarını da araştırması iyi olacaktır.

1 – Binance

İstikrarlı ve hızlı şekilde büyüyen Binance hali hazırda dünya çapında en sık kullanılan kripto para borsalarının başında gelmektedir. Çin merkezli markanın ironik bir olayı da bulunduğu ülkede hizmet veremiyor olması. Buna karşın dünyanın geri kalanına hizmet vermek konusunda hiçbir problemi yok ve yıllardır sektörün en büyük markası.

Binance ilk ortaya çıktığı dönemde dahi çeşitli altcoinlerin ticaretini mümkün kılıyordu ve global çapta tüm coinlerin ticaretinin gerçekleştirilebileceği fikriyle doğdu. Kısa süre içerisinde benimsenen Binance, hali hazırda 140’tan fazla altcoinin satın alınmasını mümkün kılıyor. Binance diğer borsalardan çok daha düşük işlem ücreti almaktadır (% 0,1) fakat bu konuda da benzersiz bir yapıya sahiptir. Binance’deki ilk yıl içerisinde işlem ücretinin % 50’si, 2’nci yılda % 25’i, 3’üncü yılda % 12,5’i, 4’üncü yılda % 6,75’i Binance tarafından finanse edilir yani işlem ücretinde indirim yapılır. Binance sitesini ziyaret ve kayıt için https:/binance.com ‘a tıklayabilirsiniz.

2 – Bitmex

Bitmex ekonometrik modellerin rahatlıkla uygulanabilmesi yani teknik analizlerin yapılabilmesi adına bir grup ekonomist tarafından ortaya çıkarılan oldukça başarılı bir platformdur. Günlük ya da yıllık bazda fark etmeksizin çok yüksek ticaret hacmine sahip olan platform likidite sorununu bu sayede tamamen çözmüş durumdadır.

Bitmex kripto para borsası içerisinde Bitcoin, Bitcoin Cash, Cardano, Eteryum, Litecoin vb. 10 altcoin ile işlem yapmak mümkündür. Kayıt için basitçe Bitmex web sitesine gitmek ve e-mail ile abone olmak yeterli.

3 – Kucoin

Ücretsiz kripto para borsalarından birisi de Kucoin’dir ve yatırımcılara  kripto para ticareti yapmanın en kolay yöntemlerinden birisini sunmaktadır. Kucoin DragonChain, $KCS ve daha birçok ilginç koinin ticaretinin yapılmasını mümkün kılmaktadır ve altcoin ticareti yapmak isteyenlerin istifade edebileceği borsalar arasında yer alır. Android, IOS, Mac ve Windows için özel uygulamalar da tasarlayan Kucoin düşük işlem ücretleri almaktadır. Kucoin borsasına ziyaret ve kayıt için https://kucoin.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

4 – Bittrex

190’dan fazla kripto paranın ticaretini gerçekleştirmeyi mümkün kılan Bittrex, ABD merkezli bir kripto para borsasıdır. Mükemmel altyapısı ve ABD’de geçerli mevzuatlara uygun hareket etmesiyle her geçen gün daha fazla yatırımcı tarafından tercih edilen Bittrex, güvenliğe ciddi şekilde yatırım yapmaktadır ve müşterilerinin güvenlik konusunda endişelenmemesi gerektiğini her fırsatta dile getirmektedir.

Bittrex, Bitcoin özelinde dünyanın en yüksek hacimli işlemlerinin gerçekleştirildiği platformlardan birisidir. Buna ek olarak altcoinler için de her geçen gün daha fazla kullanılmaktadır. Özellikle likidite sorunuyla karşılaşmamak isteyen yatırımcıların Bittrex’i tercih etmesi mantıklı olabilir. Bittrex, işlem başına % 0,25 komisyon almaktadır.

altcoin alabileceğiniz yerli ve yabancı borsalar
altcoin almak icin platformlar

5 – Poloniex

2014 yılının Ocak ayında kurulan kripto para borsası Poloniex, çok kısa bir süre içerisinde dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi haline geldi. 100’den fazla coin ticaretini mümkün kılan Poloniex, ABD merkezli bir firma ve özellikle ETH için istifade edilebilecek en yüksek market hacimlerinden birisine sahip.

Kripto para ve altcoin piyasaları oldukça volatil ve henüz regülasyona uğramamış piyasalardır. Yazımızın içeriğinde sadece işlem yapılabilecek platformlar üzerine bilgi paylaşımında bulunulmuş, herhangi bir yatırım tavsiyesi, altcoin alınması gerektiği konusunda bir ifade bulunmamaktadır. En doğru yatırım aracı seçimi; tarafınızca yapılacak araştırmalar sonucunda özgür iradenizle alacağınız karar sonucu orta çıkacak yatırım aracıdır.

Sitemizde yakın zaman önce yayımladığımız Blockchain Teknoloji ile Finans Alanında Ne Gibi Devrimler Olacak konulu yazımızı okuyabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu