fbpx
İhtiyaç KredisiOdeabankOnline KredilerŞubeye Gitmeden Kredi

Şubeye Gitmeden Anında Odeabank Kredi Başvurusu

Ülkemizin en genç bankalarından birisi olan Odeabank, çok kısa bir süre içerisinde hızla büyümeyi başarmış ve bireysel tüketicilerin kredi ihtiyaçları için tercih edilesi bankalar arasındaki yerini almıştır. Gün geçtikçe daha fazla kişi tarafından tercih edilen Odeabank’ın başarısının ardındaki en büyük etken şüphesiz dijital reform çalışmaları ve teknolojiyi faaliyetlerine ilk entegre eden bankalardan birisi olmasıdır.

Bu entegrasyon çalışmalarının bir ürünü olarak Odeabank’a kredi başvurusu iletecek tüketicilerin şubeye gitme zorunluluğu yoktur. Odeabank, her ne kadar hızla gelişse de halen ülkemizin her yerinde şubesi bulunmaz, ancak bunun faaliyetlerine bir engel teşkil etmemesi için de şubeye gitmeyi zorunlu tutmayan bir prosedür uygular.

Odeabank Kredi Çeşitleri

Odeabank’ın ürün yelpazesi oldukça geniştir ve talep olması halinde yeni ve kişiye özel finansman ürünleri de oluşturulabilmektedir. Bu kapsamda bireysel tüketicilerin doğrudan başvuru yapabileceği krediler;

  1. İhtiyaç Kredisi
  2. Araç Kredisi
  3. Konut Kredisi
  4. Eğitim Kredisi
  5. Tadilat Kredisi olarak sıralanabilir.

Odeabank’ın diğer bankalara nazaran bireysel müşteri tabanındaki hedefleri daha agresiftir ve bu nedenle kredi başvuru şartları da esnek tutulmuştur. Faiz oranları her ne kadar ortalama olsa da kredi notu düşük kişiler tarafından mutlaka değerlendirilmesi gereken bir bankadır.

Odeabank SMS Kredi Başvurusu

Odeabank SMS ile kredi başvurusu (Tüm bankaların SMS kredi başvuru yöntemleri için ilgili bölümünü inceleyebilirsiniz) yapmaya imkan tanıyan bankalardan birisidir. Bu kapsamda SMS ile kredi başvurusu yapmak isteyen tüketicilerin tek yapması gereken KREDIM boşluk TCKN yazıp 8444’e SMS atmaktır.

Kısa mesajla yapılan kredi başvuruları ön başvuru niteliğindedir ve çok kısa bir süre içerisinde değerlendirme yapıldıktan sonra sonuç aynı cep telefonuna mesaj olarak iletilir. Odeabank kredi başvurusu mesajla yapıldığında, ilgili değerlendirme kredi notuna göre yapılmaktadır. Odeabank’ın dönüş yaptığı SMS’te kredi notu ve en son beyan edilen gelire göre kullanılabilecek maksimum kredi teklifinde bulunulacak, kabul edilmesi halinde en yakın Odeabank şubesine gelinmesi talep edilecektir.

SMS ile kredi faiz oranlarını öğrenmek isteyen tüketicilerin yapması gereken tek şey KREDI boşluk TL boşluk VADE SAYISI yazıp 8444’e SMS atmaktır. Söz konusu vade için talep edilen kredi faiz oranı anında öğrenilebilecektir.

İnternet Bankacılığı’ndan Kredi Başvurusu

Odeabank müşterisi olan tüketiciler kredi başvurusu iletmek için şubeye gitmek zorunda değildir. Tek yapılması gereken çağrı merkezini arayarak internet şube şifresi almak ve internet bankacılığı uygulamasına giriş yaptıktan sonra Krediler > Kredi Başvurusu adımını takip etmektir. Kredi başvurusunun olumlu sonuçlanması halinde tahsis için şubeye gidilmesine gerek yoktur.

İnternetten Kredi Başvurusu

Odeabank müşterisi olunsun ya da olunmasın Odeabank’ın resmi internet sitesi üzerinden kredi başvurusu iletilmesi mümkündür. Bunun için tek yapılması gereken Odeabank’ın internet sitesine giriş yaptıktan sonra Bireysel > Krediler adımlarını takip etmek ve sol menüde yer alan Hemen Başvur bağlantısına tıklamaktır.

Odeabank’ın internet sitesi aracılığıyla ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi veya konut kredisi için başvuru iletilebilir. Konut veya taşıt kredisi için başvuru yapan kişilerin kendisine en yakın şubenin adresini öğrenmesi ve form da ilgili şubeye kendini ataması gerekir. Tüketicinin kredi işlemleri bu şubeden seçilecek bireysel müşteri uzmanı tarafından ilerletilecektir.

ATM’den Kredi Başvurusu

Odeabank’ın ATM’leri kredi başvurusu yapmak için uygundur. Tek yapılması gereken kartsız işlemler menüsüne giriş yapmak ve kredi butonuna dokunarak formu doldurup Odeabank’a göndermektir. Kredi başvuru sonucu beyan edilen GSM numarasına çok kısa bir süre içerisinde bildirilecektir.

subeye gitmeden aninda odeabank kredi basvurusu
odeabank online kredi

Odeabank Kredi Başvuru Sorgulama

Odeabank, iletilen kredi başvurularının sorgulanabilmesi için bir web aracı geliştirmiştir. Buna erişmek için tek yapılması gereken Odeabank’ın resmi web sitesine gitmek Kredi > Bireysel Krediler > Hemen Başvur > Başvuru Sorgulama adımlarını takip etmektir.

Kurye sorgulaması yapacak tüketicilerin Odeabank çağrı merkezini arayarak kurye takip numarasını edinmesi gerekir.

Küçük bir hatırlatma daha yapacak olursak; kredi onay koşulları açısından daha esnek kuralları olan Odeabank gelir belgesiz kredi tahsisi de yapabilmektedir. Bunun yanı sıra sicili bozuk olanlar da başvuruda bulunarak deneyebilirler. Odeabank kimlere kredi veriyor ? sorusunun kısaca cevabını da verelim; ev hanımları, işsizleri, maaş yazısı sunamayacaklar, kredi sicili bozuk olanlar, vs. gibi tüm herkes başvuruda bulunabilir.

Sitemizde şubeye gitmeden kredi veren bankalar ile ilgili kıyaslamalı ve ayrıntılı bu bölümü de ziyaret ederek daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.


Etiketler

Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı