fbpx

Taşıt Kredisi Faiz Oranları Kasım 2017 Güncel Kampanyalar

| | ,

Taşıt kredisi almak isteyen bireyler farklı bankalardan yararlanabilmekte ve farklı vade seçenekleriyle birlikte işlemlerini yapabilmektedirler. Aynı zamanda bu alanda kredi veren pek çok banka, aylık olarak gerekli değerleri belirlemektedir. Bu değerler, taşıt kredisi almak isteyen bireylerle online ortamlardan paylaşılmaktadır. Taşıt kredisi için belirlenen değerler, her bankanın kendi hesap sistemi içerisinde değişiklik göstermektedir. Bununla birlikte taşıtların sıfır ve ikinci el olmasına bağlı olarak da, farklı hesap değerleri açığa çıkmaktadır.

tasit kredisi kampanyalari kasim 2017 guncel faiz oranlari

2017 Kasım Ayı Taşıt Kredisi Faiz Oranları Nelerdir?

Taşıt kredisi için faiz oranları, bankaların hesap sistemlerine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bu anlamda en çok tercih edilen bankalar; ING bank, İş Bankası, Garanti Bankası, Ziraat Bankası gibi bankalar olmaktadır.

Ziraat Bankası taşıt kredisi için; 20.000 TL kredi talebi dâhilinde, %1.22 değerinde faiz oranı belirlemektedir. Bununla birlikte 18 ay vadeli olarak yapılan hesaplamada, aylık ödeme 1.272 TL olmaktadır.

Garanti Bankası taşıt kredisi için; 20.000 TL kredi talebine bağlı olarak, %1.29’luk bir faiz oranı vermektedir. Bu oran 18 ay vade üzerinden hesaplanmakta ve aylık ödeme 1.282 TL olmaktadır.

Türkiye İş Bankası taşıt kredileri için; sıfır taşıtın 20.000 TL’lik kredi talebinde %1.30 oranında faiz uygulamaktadır. Buna bağlı olarak aylık ödeme 1.283 TL olarak hesaplanmaktadır.

Akbank sıfır taşıt için yapılan 20.000 TL’lik kredi talebinde; %1.32 oranında faiz uygulamaktadır. Bununla birlikte toplam maliyet, 23.243 TL üzerinden değerlendirilmektedir. Aynı zamanda 18 ay vade ile yapılan hesaplamada, aylık 1.286 TL ödeme yapılması da gerekmektedir.

INGBANK sıfır taşıt için yapılan 20.000 TL’lik kredi talebinde; %1.34 oranında faiz uygulamaktadır. 18 ay vadeli ödeme seçeneğine bağlı olarak aylık ödeme, 1.289 TL olmaktadır.

Yapılan hesaplamalardaki faiz oranları, vade süresine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Vade süresi uzatılan taşıt kredileri daha yüksek faiz oranlarıyla, ilgililerine sunulmaktadır.

İlginizi Çekebilir :  En Uygun Taşıt Kredisi Veren Bankalar Aralık 2017 (Faiz Oranları)

Taşıt Kredisi Faiz Oranları Nasıl Hesaplanır?

Taşıt kredilerinde belirlenen faiz oranları, taşıtın sıfır ve ikinci el olmasına bağlı olarak değişmektedir. Bu anlamda bankalar iki farklı alanda, farklı faiz oran seçeneklerini kullanıcılarına ulaştırmaktadır. Taşıt kredisi faiz oranlarında, aracın sıfır olması faiz oranlarını artırırken; ikinci el araçlarda daha düşük faiz oranlarının olduğu görülmektedir. Aynı zamanda yapılan hesaplamalarda vade seçenekleri de, faiz oranları üzerinde etkili olmaktadır. Uzun vadeli ödemelerde faiz oranları daha yüksekken, kısa vadeli ödemelerde faiz oranları düşmektedir.

tasit kredisi faiz oranlari kasim 2017 guncel kampanyalar

Aynı kredi talebinin sayısal değeri, uzun ve kısa vadeli ödemelere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Faiz oranları üzerindeki farklılıklar, taşıt için çekilen kredi tutarının vadeye bölümüne bağlı olarak değerlendirilmektedir. Bu değerlendirmeye bağlı olarak, kredi talebinde bulunan bireyler farklı bankalar üzerinde tercihlerini yapabilmektedir. Yapılan tercihlerde, ülkemizde yer alan pek çok banka kullanılmaktadır.

Son kararı vermeden önce ilgili ödeme planları ve faiz oranlarını lütfen bankanızın web sitesinden ya da şubelerinden teyit ediniz.

Sitemiz üzerinden Kasım 2017 İhtiyaç Kredisi kampanyaları, Kasım 2017 Konut Kredisi Kampanyalarının yanı sıra güncel olarak kredi kampanyaları hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz.

 

Önceki Yazı

İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları Kasım 2017 Güncel Kampanyalar

Konut Kredisi Faiz Oranları Kasım 2017 Güncel Kampanyalar

Sonraki Yazı

Yorum yapın