fbpx

Bakandan Müjde Çiftçilere Bayram Öncesi 500 Milyon TL Ödeme

| |

Bayram öncesi hükümet tarafından vatandaja verilen müjdeler arka arkaya gelmeye devam ederken; emekliler, çalışanlar derken son bir müjde de çiftçilere gelmiş durumda. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba tarafından yapılan son açıklamalara göre; 2018 yılında verilecek olan desteklerin yüzde 70 ‘inin ödeneceği, bu kapsamda Ramazan Bayramı öncesi Çiftçilere 500 milyon TL civarında bir ödeme yapılacağı belirtildi.

10.1 Milyar TL ‘ye Ulaşan Hibe Tutarı

1 Ocak ‘tan itibaren üreticilere yapılan hibe tutarı ile ilgili de açıklama yapan Bakan Fakıbaba; bu rakamın yaklaşık 10,1 milyar TL olduğunu belirtirken, bunun yanı sıra 2018 yılı için üreticilere verilmesi yönünde planlar bulunan 14,5 milyar TL ‘lik tarım desteklerinin yüzde 70 ‘inin ödenmiş olacağı belirtildi.

Bakan Fakıbaba ‘nın tarım desteklerine ilişkin yapılacak ödemeler konusunda yaptığı açıklamalar şu şekilde oldu;

“2018 yılı desteklemeleri kapsamında üreticilerimize yaptığımız ödemelere Ramazan ayında da yoğun bir şekilde devam ediyoruz.

Ramazan ayı öncesi üreticilerimize toplamda 8,5 milyar TL ödeme yapmıştık. Ramazan başından bu güne kadar da yaklaşık 1,1 milyar TL’lik ödeme yaptık.

Ramazan Bayramına kadar da fark ödemeleri desteği, süt ve besi gibi hayvancılık destekleri ve diğer tarımsal desteklemeler kapsamında yaklaşık 500 milyon TL’lik bir ödeme daha yapmayı planlıyoruz.

Bu ödemelerle birlikte 1 Ocak 2018 tarihinden itibaren Ramazan Bayramına kadar üreticilerimize ödediğimiz nakit hibe tutarı 10,1 milyar TL’ye ulaşmış olacak.

Böylelikle 2018 yılı için üreticilerimize vermeyi planladığımız toplam 14,5 milyar TL’lik tarımsal desteklerin yüzde 70’lik kısmını ödemiş olacağız.

Bu destekler, üreticilerimiz için sağladığımız nakit hibe kaynaktır. Bunun yanı sıra arazi toplulaştırma ve tarımsal sulama yatırımları, tarımsal kredi sübvansiyonları, müdahale alımları ve ihracat destekleri gibi birçok kalemde tarıma önemli miktarlarda kaynak sağlıyoruz.

bakan fakibabadan ciftcilere mujde

Hükümet olarak her zaman üreticinin yanında ve ülkemiz tarımına değer katanların hizmetinde olmaya devam edeceğiz.” Şeklinde beyanda bulundu.

İlginizi Çekebilir :  TC Merkez Bankası Faiz Kararını Açıkladı : 27 Ekim 2017

Sitemizde yer alan Düve Alımlarında Yüzde 30 Devlet Desteği Son Gün 6 Haziran konulu yazımızı ya da Tarım Destekleme Ödemeleri Yattı mı Sorgulama konulu yazımızı da okuyabilirsiniz.


Önceki Yazı

E Ticaret Siteme İyzico ile Nasıl Ödeme Alabilirim

ING Bank Bayram Kredisi 20 Bin TL 36 Ay Vadeli Ödeme

Sonraki Yazı

Yorum yapın